Obchody Pierwszego Dnia Wiosny
21 marca 2011

21 marca 2011 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat pór roku. Omówiliśmy Wiosnę, charakterystyczne zjawiska zachodzące w przyrodzie. Każde dziecko wskazało na planszy z kwiatami swój ulubiony kwiat, powiedziało jego nazwę i kolor. Po przeczytaniu opowiadania Beaty Szurowskiej „Paczki na drzewach” odbył się bal z okazji powitania Wiosny.
Poprosiliśmy rodziców o przygotowanie dzieciom wiosennych strojów. Dzieci miały atrybuty wiosenne: zielone pelerynki, kwieciste kapelusze, kolorowe bluzeczki i spódniczki, kwiaty przyszyte na ubraniach, spinki, w ręce zaś wiosenne rekwizyty. Przy wesołej i wiosennej muzyce radości nie było końca!
Po balu odbył się konkurs plastyczny. Dzieci pomalowały przebiśniegi. Za najładniejszą pracę otrzymano nagrodę - ręcznie robione słoneczniki. Po obiedzie wybraliśmy się na spacer by pokazać dzieciom budzącą się do życia przyrodę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.